archiwum » 2013 » 25.09 / Kinogaleria - Projekcja 3 / Future Shorts: Lato 2013

25.09 / Kinogaleria - Projekcja 3 / Future Shorts: Lato 2013

 

FUTURE SHORTS: LATO 2013

 

W programie Future Shorts Summer Season 2013 zobaczymy m.in. zwycięskie tytuły Sundance Film Festival, British Independent Film Award i T-Mobile Nowe Horyzonty. Wśród nich znalazły się: głośny Boneshaker Frances Bodomo z nominowaną do Oscara Quvenzhané Wallis w roli głównej, obsypany ponad siedemdziesięcioma nagrodami La Huida Victora Carrey’a, animowany dokument The Pirate of Love Sary Gunnarsdottir, poruszający The Hidden Smile Ventury Duralla, uwielbiana przez widzów animacja Irish Folk Furniture Tony’ego Donoghue’a oraz jeden z najważniejszych brytyjskich shortów minionego roku; Volume Mahali Belo.

Najlepszy film edycji po raz kolejny wybierze publiczność polskich i światowych pokazów.

BONESHAKER
Dir: Frances Bodomo, USA – 2012
Afrykańska rodzina udaje się do Luizjany, aby w tamtejszym kościele znaleźć lekarstwo dla chorującej córki. W tej roli zobaczymy nominowaną do Oscara Quvenzhané Wallis (Bestie z południowych krain). Film znalazł się w oficjalnej selekcji Sundance Festival 2013.

LA HUIDA
Dir: Victor Carrey, Spain - 2011
Guma do żucia, smycz dla psa, plama na ścianie, uszkodzona sygnalizacja świetlna - każdy z tych przedmiotów ma swoją osobną historię, jednak razem mogą stworzyć zupełnie nowy scenariusz…Zdobywca kilkudziesięciu nagród na całym świecie, w tym na festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty.

THE PIRATE OF LOVE
Dir: Sara Gunnarsdottir, Iceland - 2013
Animowany dokument opowiadający historię muzyka-outsidera Daniela C., który swoją twórczość adresował do jednej osoby, jednak niepostrzeżenie znalazł dużo szersze grono odbiorców. Film prezentowany w oficjalnych selekcjach m.in. AFI Film Fest i New Directors/New Films 2013.

THE HIDDEN SMILE
Dir: Ventura Durall, Spain - 2011
Dziesięcioletni chłopiec po ucieczce z domu trafia do stolicy Etiopii, gdzie próbuje przyłączyć się do grupy dzieci żyjących na ulicy. Jego historia tworzy realistyczną opowieść o wartościach, które rozkwitają wśród najmłodszych mieszkańców ogromnego miasta. Zwycięzca Abu Dhabi Film Festival, prezentowany także w oficjalnej selekcji Sundance Festival 2012.

IRISH FOLK FURNITURE
Dir: Tony Donoghue, Ireland – 2012
Stare, ręcznie malowane meble są w Irlandii kojarzone głównie z trudnymi i biednymi czasami, o których mieszkańcy wyspy woleliby zapomnieć. W tym animowanym dokumencie, kilkanaście tradycyjnych mebli zostaje poddanych renowacji i zwróconych pod pierwotne adresy. Zwycięzca Sundance Festival 2013 w kategorii Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy.

VOLUME
Dir: Tony Donoghue, Wielka Brytania - 2012
Sam mieszka w miejscu, gdzie wszystko jest wypolerowane, a sekrety zamiatane są pod dywan. Kiedy znika Georgina, mieszkańcy zachowują się jakby nic się nie stało. Chłopak jednak nie potrafi zapomnieć o tajemniczej sąsiadce. Zdaje sobie sprawę, że wie więcej niż chce pamiętać. Zdobywca British Independent Film Award 2012.

 

zapraszamy na pokaz
25 września (środa) 2013, godzina 18:00
bilety 5 zł dorośli / 2 zł młodzież