archiwum » 2005 » 24. Międzynarodowe Konfrontacje Plastyczne SŁONNE 2004

24. Międzynarodowe Konfrontacje Plastyczne SŁONNE 2004

"Słonne Spotkanie Żywiołów"

25. Jubileuszowe Międzynarodowe Konfrontacje Plastyczne - Słonne 2005

 

W tym roku we wrześniu minie 25 lat od chwili pierwszego spotkania artystów we wsi Słonne koło Dubiecka na zorganizowanych przez Galerię Sztuki Współczesnej w Przemyślu - Międzynarodowych Konfrontacjach Plastycznych.

Głównym celem Konfrontacji jest praca twórcza, prezentacje, wystąpienia autorskie, spotkania i wystawy towarzyszące, a także promocja i prezentacja historycznego i wielokulturowego dorobku regionu Podkarpacia.

 

 

Jesienne Konfrontacje w Słonnem mają bezpośredni związek z organizowanym przez naszą galerię Międzynarodowym Triennale Malarstwa Regionu Karpaty „Srebrny Czworokąt. Połączenie tych dwóch imprez stwarza doskonałą możliwość nie tylko do nawiązania międzynarodowej współpracy pomiędzy artystami, galeriami, muzeami, uczelniami artystycznymi, ale także podejmowanie wspólnych przedsięwzięć artystycznych, wymiana wystaw i ich promocja w kraju i zagranicą.

Konfrontacje w Słonnem ewoluowały od klasycznego spotkania malarzy, aż do obecnych, otwartych formalnie - Konfrontacji Plastycznych.

W ciągu 25 lat gośćmi Konfrontacji było ponad 300 artystów plastyków, krytyków sztuki, poetów, pisarzy, fotografików i muzyków z USA, Niemiec, Norwegii, Macedonii, Białorusi, Ukrainy, Węgier, Rumunii, Anglii, Hiszpanii, Holandii, Szwecji, Słowacji, Indii i Polski.

Od początku organizatorem Konfrontacji była Galeria Sztuki Współczesnej w Przemyślu i Janusz J. Cywicki pełniący funkcję kuratora.


Wystawy towarzyszące: