archiwum » 2012 » 16.11 - 09.12 / Na zewnątrz: Oswajanie przestrzeni

16.11 - 09.12 / Na zewnątrz: Oswajanie przestrzeni

NA ZEWNĄTRZ: OSWAJANIE PRZESTRZENI w Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu.

 

Wystawa „Na zewnątrz: oswajanie przestrzeni”, zrealizowana przez zespół: Karolina Niwelińska, Krzysztof Pisarek, Jadwiga Sawicka, to trzecia (po „Temperaturze ciała i pokojowej” w 2010 i „Różnych stanach niepamięci” w 2011 roku) i ostatnia edycja projektu kuratorskiego Jadwigi Sawickiej.

Multimedialna wystawa pokazuje prace zaproszonych artystów i studentów Wydziału Sztuki UR, których autorzy mierzą się z zagadnieniem naszej relacji do przestrzeni w której żyjemy; są to fotografie, filmy, dokumentacje działań w przestrzeni publicznej, projekty graficzne i audio.

Jak pisze Karolina Niwelińska we wstępie do katalogu:
Dookreślanie, definiowanie czy konstytuowanie to jedne z nielicznych określeń, które wyznaczają granice poznania i indywidualnej obserwacji otoczenia. Interpretacja i akceptacja związana jest z oswajaniem zastanego bytu, jego postrzegania i negocjowania. To również konfrontowanie własnych emocji ze znanym i poznawanym. Wyrażane w różnych mediach, będą spójnym zapisem w czasie oraz kontekście miejsc i zdarzeń – przypadkowych lub celowo aranżowanych.

W wystawie biorą udział artyści:
Anna Misiak, Karolina Niwelińska, Krzysztof Pisarek, Tomasz Rolniak, Jadwiga Sawicka

oraz studenci Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego:
Katarzyna Bobiec, Paulina Dębosz, Karol Godek, Karolina Godek, Jakub Górski, Tomasz Kordyaczny, Rafał Kusy, Izabela Marczak, Pati, Marcin Pecka, Łukasz Skaza, Andżelika Staruch, Izabela Tabor, Agnieszka Węgrzyn, Sylwia Zawiślak.