archiwum » 2013 » 15.03 / Kinogaleria / Future Shorts: Zima 2013

15.03 / Kinogaleria / Future Shorts: Zima 2013

 

Zimowa zawierucha Future Shorts nad Polską

 

Uwaga, uwaga! Nadciąga kolejna odsłona cyklu Future Shorts. W lutym i marcu w kinach studyjnych i salach pokazowych w całym kraju przez wizjer krótkiego kina pokażemy filmy o przemianach, miłości, desperacji i rytmie.

Future Shorts to największa na świecie platforma prezentacji i promocji filmów krótkometrażowych. Powstała dziesięć lat temu i cały czas się rozwija, zdobywając coraz większe uznanie. Wybrane z całego świata filmy prezentowane są regularnie w dwudziestu kinach w Wielkiej Brytanii oraz trzydziestu miejscach w Europie, Afryce, Ameryce Północnej i Południowej oraz Azji. Organizatorem polskich pokazów jest poznańska Fundacja Ad Arte.

W nadchodzącej odsłonie programu Cutter Hodierne film „Fishing without nets” wprowadzi nas do świata hersztów bandy somalijskich piratów. W „We’re leaving” będziemy świadkami podróży przez nieczuły świat z nastoletnim krokodylem przy nodze, a w „Marcel, King of Tervuren” Toma Schroedera spojrzymy na doświadczonego życiem króla w państwie belgijskich kogutów. Razem z Brianem Lye i studentami praskiej filmówki w „Lovebirds” podpatrzymy ptasie i ludzkie zachowania miłosne, poszukując w nich podobieństw łączących ludzi z resztą natury. Nieco poważniej z tematem zmierzymy się razem z nominowanym do Oscara Szwedem Patrikiem Eklundem. W filmie „Slintage”, uhonorowanym nagrodą publiczności i Special Jury Mention na festiwalu w Pradze, Eklund dotyka problemu reanimacji wzajemnego zainteresowania i wspólnego życia. Kolejny laureat – zwycięzca nagrody dla najlepszego twórcy w wieku 15-25 lat na Underwire Festival –– „Candy Girl” to zrealizowana dzięki magazynowi „Vice” wizja przemiany osobowości na granicy dzieciństwa i dorastania oglądana przez pryzmat występu małej gimnastyczki. Całkowicie oderwany od rzeczywistości wydaje się za to ostatni z kolekcji – „The S from hell”. Ten kolaż animacji i czarnego dokumentu opowiada historię logotypu Screen Gems z lat sześćdziesiątych, które w czasach ówczesnego wielkiego zainteresowania telewizją odbiło traumatyczne piętno na psychice młodocianych widzów...

 

Kalendarium pokazów oraz szczegóły programu dostępne na:

www.futureshorts.pl
www.facebook.com/futureshortspoland
www.adarte.pl